Praca: Aspirant pracy socjalnej

Powiatowy Urząd Pracy w Żninie
Aspirant pracy socjalnej
Miejsce pracy: Gąsawa
Numer: StPr/21/0006
OBOWIĄZKI:
1. Udzielanie informacji, wskazówek i pomocy w zakresie rozwiązywania spraw życiowych osób i rodzin oraz dostępnych form pomocy.2. Prowadzenie postępowań administracyjnych, w tym wszelkich czynności związanych z przygotowaniem dokumentacji z zakresie m.in. skierowania do domu pomocy społecznej oraz rozeznania sytuacji osób zobowiązanych do partycypacji w kosztach.3. Terminowe kompletowanie i przygotowywanie dokumentacji dot. przyznawania pomocy społecznej.4. Obsługa systemu komputerowego - dokładne i rzetelne wprowadzanie informacji z wywiadów środowiskowych oraz innych dokumentów do bazy danych.5. Udział przy przeprowadzaniu rodzinnych wywiadów środowiskowych przez pracownika socjalnego poza siedzibą Ośrodka.6. Realizacja zadań z zakresu pomocy społecznej, wynikających z ustawy o pomocy społecznej.7. Przygotowanie się do samodzielnego wykonywania obowiązków pracownika socjalnego po uzyskaniu kwalifikacji do pracy na stanowisku pracownika socjalnego.
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), brak
Uprawnienia: Prawo jazdy kat. B
Uprawnienia: obsługa komputera MS OFFICE

Wymagania inne:

Ukończone studia wyższe, preferowanie kierunki: pedagogika, psychologia, socjologia, nauki o rodzinie.Warunkiem podpisania umowy o pracę jest podjęcie w roku akademickim 2020/2021 edukacji w zakresie uzyskania kwalifikacji do wykonywania zawodu pracownika socjalnego zgodnych z art. 116 ust. 1 i ust. 1a lub art. 156 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (tj. Dz.U.2020.1876. tj. ze zm.) oraz Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 25 stycznia 2008 r. w sprawie specjalności przygotowującej do zawodu pracownika socjalnego realizowanej w szkołach wyższych. (Dz.U. z 2008 r. Nr 27, poz. 158).Wymagana umiejętność zastosowania i interpretacji przepisów prawa z zakresu ustaw: pomocy społecznej, kodeks postępowania administracyjnego, o ochronie zdrowia psychicznego, przeciwdziałaniu pomocy, innych ustaw i rozporządzeń związanych z realizacją zadań pomocy społecznej.

Miejsce pracy:

Gąsawa

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na czas nieokreślony

Wynagrodzenie brutto:

od 2 800 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Żninie