Praca: Księgowy

Powiatowy Urząd Pracy w Grudziądzu
Księgowy
Miejsce pracy: Grudziądz
Numer: StPr/23/0069
OBOWIĄZKI:
Dekretowanie i opisywanie dokumentów księgowych, prowadzenie ewidencji księgowej syntetycznej i analitycznej dochodów budżetowych w układzie klasyfikacji budżetowej oraz według kategorii dochodów budżetowych, prowadzenie urządzeń księgowych zgodnie z ustawą o rachunkowości oraz zakładowym planem kont. Uzgadnianie sald kont oraz rachunków z odbiorcami na koniec każdego miesiąca. Kontrola nad terminowością dokonywania wpłat, przelewów nalezności, naliczanie odsetek za nieterminową zapłatę. Terminowe i prawidłowe przekazywanie dochodów budżetowych. Prowadzenie działań w celu egzekwowania należność, rozliczanie opłat targowych, Sprawdzanie i rozliczanie raportów kasowych i fiskalnych,przygotowanie danych miesięcznych, kwartalnych i rocznych sprawozdań finansowych, opisywanie i archiwizacja dokumentów księgowych.
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: średnie zawodowe, ekonomiczne
Uprawnienia: Obsługa pakietu Office

Wymagania inne:

Wykształcenie średnie ekonomiczne, ukończoną policealną lub pomaturalną szkołę ekonomiczną lub wyższe ekonomiczne, co najmniej 2 lata doświadczenia w księgowości (mile widziana praktyka w samorządzie), znajomość ustawy o finansach publicznych, znajomość ustawy o rachunkowości, ze szczególnym uwzględnieniem zasad rachunkowości obowiązujących w jednostkach sektora finansów publicznych. umiejętność analitycznego myślenia. Umowa o pracę, wynagrodzenie brutto 5000 zl/m-c.

Miejsce pracy:

Grudziądz

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na czas określony

Wynagrodzenie brutto:

od 5 000 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Grudziądzu