Praca: Pracownik socjalny

Powiatowy Urząd Pracy w Żninie
Pracownik socjalny
Miejsce pracy: Gąsawa
Numer: StPr/21/0005
OBOWIĄZKI:
1. Praca socjalna w miejscu zamieszkania osoby/rodziny.2. Rozpoznawanie potrzeb Klientów w zakresie pomocy społecznej.3. Przeprowadzanie rodzinnych wywiadów środowisowych i kompletowanie dokumentacji niezbędnej w procesie przyznawania pomocy.4. Ustalanie danych personalnych osób ubiegających się o pomoc, ich stanu zdrowia oraz sytuacji rodzinnej i materialnej zgodnie z przepisami dotyczącymi pomocy społecznej, w przypadku braku dokumentów o których mowa, podejmowanie działań w celu ich pozyskania.5. Opracowywanie indywidualnych planów pomocy - działania przy wykorzystaniu możliwości klientów, ich otoczenia i organizacji działających w zakresie pomocy społecznej.6. Opracowywanie projektów socjalnych.7. Przyjmowanie wniosków o udzielenie świadczenia i gromadzenie materiałów dowodowych w toku postępowania o przyznanie pomocy.8. Wnioskowanie o udzielenie świadczeń.9. Udzielanie pomocy zgodnie z zasadami etyki zawodowej.10. Realizowanie pracy socjalnej, poradnictwa w zakresie pomocy społecznej.11. Podejmowanie interwencji w sytuacjach kryzysowych.12. Występowanie o świadczenie pomocy w ramach obowiązku alimantacyjnego na rzecz osób ubiegających się o przyznanie pomocy społecznej.13. Realizowanie działań z zakresu profilaktyki uzależnień, przeciwdziałania przemocy w rodzinie, aktywizowania społeczności lokalnej.14. Obowiązkowa znajomość aktów prawnych dotyczących pomocy społecznej.15. Korzystanie z elektronicznych baz danych na potrzeby realizowania zadań. 16. Ewidencjonowanie dokumentacji klientów GOPS i kompleksowe wprowadzanie danych do programu POMOST.17. Kontrolowanie jakości i terminowości realizowania usług opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych.19. Kompletowanie dokumentacji osób ubiegających się o umieszczenie w domach pomocy społecznej.20. Kompletowanie dokumentów oraz udzielanie informacji niezbędnych do rozpatrywania skarg i wniosków z zakresu realizowanych zadań.21. Przygotowywanie dokumentacji do archiwizacji.
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), brak
Uprawnienia: Prawo jazdy kat. B
Uprawnienia: obsługa komputera MS OFFICE

Wymagania inne:

Wykształcenie niezbędne do wykonywania zawodu pracownika socjalnego zgodnie z art. 116 ust. 1 oraz art. 156 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz.U.2020.1876 tj. ze zm.) tj. spełnienie co najmniej jednego z poniższych warunków: 1) posiadanie dyplomu ukończenia kolegium pracowników służb społecznych,2) ukończenie studiów wyższych na kierunku praca socjalna,3) do 31 grudnia 2013 r. ukończenie studiów wyższych o specjalności przygotowującej do zawodu pracownika socjalnego na jednym z kierunków: pedagogika, pedagogika specjalna, politologia, polityka społeczna, psychologia, socjologia, nauki o rodzinie. Mile widziane doświadczenie zawodowe w pracy w jednostakch pomocy społecznej a zwłaszcza posiadanie specjalności I lub II stopnia w zawodzie pracownika socjalnego. Wymagana umiejętność zastosowania i interpretacji przepisów prawa z zakresu ustaw: pomocy społecznej, kodeks postępowania administracyjnego, o ochronie zdrowia psychicznego, przeciwdziałaniu pomocy, innych ustaw i rozporządzeń związanych z realizacją zadań pomocy społecznej.

Miejsce pracy:

Gąsawa

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na czas nieokreślony

Wynagrodzenie brutto:

od 2 800 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Żninie