Praca: Zastępca Głównego Księgowego

Firma produkcyjna z branży przetwórstwa tworzyw sztucznych, należąca do międzynarodowego koncernu poszukuje pracownika na stanowisko:

Zastępca Głównego Księgowego
Miejsce pracy: Bydgoszcz

Zadania:
  • Weryfikacja i ocena dokumentów księgowych pod względem formalnym i merytorycznym.
  • Prowadzenie, na podstawie dowodów księgowych, ksiąg rachunkowych.
  • Księgowanie i wyliczenia rezerw, wycen walutowych, rozliczeń międzyokresowych kosztów itp.
  • Analiza i bieżąca kontrola zapisów kont księgowych.
  • Potwierdzanie i uzgadnianie sald z kontrahentami.
  • Dokonywanie wyceny aktywów i pasywów oraz ustalanie wyniku finansowego przedsiębiorców.
  • Aktywny udział w sporządzaniu sprawozdań finansowych według określonych standardów
  • Umiejętność  przygotowywania deklaracji podatkowych oraz sprawozdań i raportów na potrzeby wewnętrzne oraz dla instytucji zewnętrznych.
  • Terminowe przekazywanie rzetelnych informacji ekonomicznych.
  • Współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US,GUS,NBP, itp.).
Nasze oczekiwania:
  • Wykształcenie kierunkowe z zakresu rachunkowości.
  • Minimum 3 lata doświadczenia.
  • Praktyczna znajomość przepisów z zakresu ustawy o rachunkowości i prawa podatkowego.
  • Dobra znajomość pakietu MS Office (przede wszystkim Excel).
  • Samodzielność i umiejętność  podejmowania decyzji  w wykonywaniu powierzonych zadań.
  • Sumienność, staranność, systematyczność i skrupulatność w realizacji zadań.
  • Terminowość i umiejętność pracy pod presją czasu.
  • Umiejętność pracy w zespole.
  • Znajomość języka angielskiego lub niemieckiego.
Nasza oferta:
  • Praca na podstawie umowy o pracę.
  • Jasno określone warunki zatrudnienia.
  • Odpowiedzialną i ciekawą pracę.