Niepodważalnym atutem regionu kujawsko-pomorskiego jest silny rozwój przemysłu chemicznego. Ogromny wpływ na rozwój tej dziedziny gospodarki mają przede wszystkim innowacyjne firmy, które za miejsce swoich działań wybrały właśnie rynek kujawsko- pomorski, wykwalifikowana kadra, zdobywająca wykształcenie na najlepszych uczelniach w tym regionie (tj. wydział chemiczny Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Technologiczno-Przemysłowy w Bydgoszczy), a także nowatorskie zaplecze naukowo badawcze.
Aby uściślić sukcesy regionu kujawsko pomorskiego w sektorze przemysłu chemicznego, warto wspomnieć o tym, iż region ten plasuje się na czwartym miejscu w naszym kraju pod względem produkcji nawozów azotowych. Sektor przemysłu chemicznego w regionie kujawsko-pomorskim jest bardzo rozbudowany. Do najważniejszych firm, które zajmują się tym działem gospodarki, są liczne zakłady azotowe, fabryki farb oraz lakierów, zakłady sodowe, a także jedne z najbardziej znanych w naszym kraju zakłady produkujące świece.
Zasadniczy wpływ na rozwój przemysłu chemicznego mają liczne placówki badawczo-naukowe, które odznaczają się bogatą ofertą patentów oraz świadectw ochronnych.
Dodatkowym elementem, który w znaczącym stopniu wpływa na rozwój przemysłu chemicznego w tym regionie, są stosunkowo niskie koszty produkcji, które niejednokrotnie wpływają na wynagrodzenia pracowników.
Województwo kujawsko-pomorskie jest liderem w naszym kraju pod względem rozwoju i innowacyjności przemysłu chemicznego.
Toruńskie oraz bydgoskie uniwersytety oferują bogatą ofertę nauczania w dziedzinie chemii, oraz nowoczesnych technologii a wykwalifikowana kadra profesorska dba o efektywne nauczanie studentów, które przyniesie określone rezultaty w formie nowoczesnych zastosowań w gospodarce oraz przemyśle.
Sorry, the comment form is closed at this time.