Czy wypada wracać do firmy, z której wcześniej się odeszło?

Czy wypada wracać do firmy, z której wcześniej się odeszło?

Z tym problemem boryka się bardzo wiele osób. Okazuje się, że czasami zdarza się tak, że konkretna osoba może otrzymać interesującą propozycję współpracy z firmą, w której wcześniej pracowała. Czy warto z niej skorzystać? A może lepiej sobie odpuścić?

Pracy w województwie kujawsko-pomorskim nie brakuje. Za to zdarza się, że przedsiębiorcy mają niemały problem ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników, którzy zrealizują się na poszczególnych stanowiskach. To sprawia, że niekiedy firmy zwracają się do swoich byłych pracowników z lepszą propozycją współpracy. Czy warto korzystać z takiej możliwości?

Praca w firmie, w której już było się zatrudnionym

Okazuje się, że powrót „na stare śmieci”, a więc do firmy, w której już kiedyś się pracowało jest bardzo powszechny. Pracodawcy doceniają swoich byłych pracowników po czasie, kiedy już nie mogą znaleźć nikogo innego na ich miejsce. Wtedy proponują im wyższe stawki i lepsze warunki współpracy. Czy warto jednak skorzystać z takiej propozycji?

To zależy. Przede wszystkim powinieneś dokładnie przeanalizować sytuację i zastanowić się nad tym, czy warto. Jeżeli atmosfera w firmie była sprzyjająca, a zwolniłeś się tylko ze względu na wynagrodzenie, które zostanie Ci podniesione – zdecydowanie warto skorzystać z takiej możliwości. Oczywiście wszystko musisz przekalkulować, żeby dowiedzieć się, czy aby na pewno gra jest warta świeczki, a Twoja obecna praca jest gorsza od tej, którą możesz zyskać.

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.