Co napędza gospodarkę w województwie kujawsko-pomorskim?

gospodarka
Co napędza gospodarkę w województwie kujawsko-pomorskim?

Gospodarka w Polsce w ostatnim czasie ma się bardzo dobrze. Trudno jest tak naprawdę znaleźć województwo, które znacznie odstaje od tej reguły. Jak jest w przypadku gospodarki województwa kujawsko-pomorskiego?

W tym rejonie Polski kluczowe znaczenie ma przemysł, a także rolnictwo. Te dwa sektory znacząco wiodą prym nad pozostałymi. Nieustannie się rozwijają, a także unowocześniają. A to wszystko, dzięki temu, że przedsiębiorcy inwestują w nowoczesne rozwiązania technologiczne, a przy tym zależy im na tym, aby zatrudniać najlepszych specjalistów, którzy również stawiają na innowacyjne rozwiązania.

Przemysł i rolnictwo w województwie kujawsko-pomorskim

Przemysł spożywczy, tekstylny, a także elektromaszynowy to niewątpliwy konik województwa kujawsko-pomorskiego. Duże miasta, takie jak Bydgoszcz, Toruń, czy też Włocławek stawiają na rozwój właśnie w tych sektorach. W tyle nie pozostaje również przemysł chemiczny. Firmy, które już istnieją w tych branżach mają się świetnie, a ponadto cały czas powstają również nowe przedsiębiorstwa, zatem konkurencja rośnie. Jeżeli chodzi o rolnictwo, to powierzchnia użytków rolnych w tym województwie to ponad 1000 tys. ha, z czego niemal dziewięćdziesiąt procent to grunty orne.

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.