Jak radzić sobie po stracie pracy?

strata pracy
Jak radzić sobie po stracie pracy?

Dni bez pracy mogą przysporzyć wiele negatywnych emocji. W szczególności jest to trudne, kiedy pojawia się presja otoczenia. Co na to powiedzą znajomi, rodzina? Wciąż wypytują o to, dlaczego jeszcze nie masz nowego miejsca zatrudnienia…

W województwie kujawsko-pomorskim wiele osób straciło pracę z powodu pandemii koronawirusa. Obecnie sytuacja jest bardzo trudna, ponieważ liczba zachorowań jest bardzo duża, a zatem nie wiadomo, co będzie za miesiąc. Jeżeli w niedawnym czasie straciłeś pracę, możesz czuć się skołowany. Na pewno targają Tobą negatywne emocje, jednak musisz nauczyć się sobie z nimi radzić.

Jak radzić sobie po utracie pracy?

Aby wyjść z kryzysu i znaleźć nowe miejsce zatrudnienia, przede wszystkim powinieneś zrobić wszystko, żeby czuć się dobrze samemu ze sobą. Poukładaj w głowie swoje własne cele i marzenia. Zdecyduj się na ich realizację, jednak rób to małymi kroczkami. Nieustannie przeglądaj oferty pracy i aplikuj na te, które Cię zainteresują.

A jeżeli wokół siebie masz osoby, które negatywnie odnoszą się do Ciebie w związku ze stratą pracy – zerwij z nimi kontakt. W tym przypadku odcięcie się od tzw. wampirów energetycznych będzie najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie. Skup się na sobie i swoich planach, a na pewno wszystko pójdzie zgodnie z Twoimi założeniami!

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.