Rolnictwo w województwie kujawsko-pomorskim

rolnictwo
Rolnictwo w województwie kujawsko-pomorskim

W województwie kujawsko-pomorskim prym wiedzie raczej przemysł, jednakże rolnictwo również ma spore znaczenie w tym rejonie Polski. Jest istotne dla całego regionu. Uprzednio było domeną dwóch województw, z których powstało obecne, czyli toruńskiego oraz wrocławskiego.

Rolnictwo w tym rejonie Polski

Mówiąc o rolnictwie nie można pominąć kwestii użytków rolnych. W tym regionie użytki zajmują ponad dziesięć tysięcy hektarów, z czego niemal dziewięćdziesiąt procent to grunty orne. Zatem wynik jest całkiem niezły. Kujawy oraz Pomorze są w czołówce całej Polski, jeśli chodzi o produkcję żywca w tym w szczególności trzody chlewnej. Ten rejon naszego kraju odnosi spore sukcesy jeśli chodzi o hodowlę drobiu, bydła oraz owiec.

Nie pozostają w tyle również w branży mleczarskiej. Rolnicy z tej części Polski wytwarzają bardzo szeroki asortyment przeróżnych produktów rolnych, które są naprawdę świetnej jakości. Tutaj można wyróżnić buraki cukrowe, zboża, rzepak, ziemniaki, owoce oraz warzywa. Nie da się ukryć, że na tak wysoki potencjał całego regionu ma wpływ bardzo dobra struktura agrarna, a także świetna kultura rolna, którą nieustannie się kultywowano w tym miejscu. Warto też wspomnieć, że rolnicy z tego regionu nie stronią od korzystania z nowoczesnych rozwiązań, które zdecydowanie pomagają im w pracy.

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.