Sektor chemiczny w województwie kujawsko-pomorskim

sektor chemiczny
Sektor chemiczny w województwie kujawsko-pomorskim

Województwo kujawsko-pomorskie nieustannie się rozwija, stawiając przy tym na nowoczesne technologie. To oznacza, że nie brakuje tutaj przedsiębiorców, którym zależy na zatrudnianiu najlepszych w całej Polsce specjalistów.

Całkiem prężnie w tym rejonie naszego kraju działa między innymi sektor chemiczny

W województwie kujawsko-pomorskim nie brakuje firm i przedsiębiorstw, które zajmują się przemysłem chemicznym. Z pozoru ich udział może wydawać się niewielki, ale nie ma nic bardziej mylnego. Okazuje się, że to właśnie ten region Polski zajmuje czwarte miejsce, jeżeli chodzi o produkcję nawozów azotowych. Firmy produkują aż piętnaście procent wszystkich zasobów.

Ale to nie wszystko, ponieważ istotny w tym przypadku jest również przemysł celulozowo-papierniczy. Co to oznacza? Otóż ponad dwadzieścia procent krajowej wartości produkcji sprzedanej właśnie przemysłu celulozowo-papierniczego, mieści się w województwie kujawsko-pomorskim.

Innowacyjne firmy w województwie kujawsko-pomorskim

W tym województwie znaleźć można bardzo wiele firm innowacyjnych, dla których nie są obce nowoczesne rozwiązania. Jest tutaj bardzo wiele patentów, a także świadectw ochronnych na wzory użytkowe. W tym przypadku nie bez znaczenia jest oczywiście również wykwalifikowana kadra o profilu chemicznym. Młodych ludzi w tych kierunkach kształci się na Uniwersytetach w Toruniu, a także w Bydgoszczy.

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.