Sektor spożywczy wiedzie prym w województwie kujawsko-pomorskim

rzepak
Sektor spożywczy wiedzie prym w województwie kujawsko-pomorskim

Wszyscy mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego doskonale wiedzą o tym, że to sektor spożywczy wiedzie zdecydowany prym w tym regionie. To właśnie w tym zakątku Polski nie brakuje firm i przedsiębiorstw zajmujących się obróbką, a także produkcją artykułów spożywczych.

Okazuje się, że to właśnie województwie kujawsko-pomorskie jest jednym z czołowych dostawców żywności na cały rynek krajowy. To oznacza, że mnogość firm i przedsiębiorstw zajmujących się tą gałęzią bardzo pozytywnie wpływa na tworzenie się nowych miejsc, co jest świetną wiadomością zarówno dla młodych osób, jak i nieco starszych.

Sektor spożywczy w województwie kujawsko-pomorskim

Co jest produkowane w województwie kujawsko-pomorskim? Okazuje się, że ten właśnie region Polski to wiodący producent cukru, a także oleju. Jeżeli chodzi o olej to niemal dwadzieścia procent wartości krajowe produkcji pochodzi z województwa kujawsko-pomorskiego. Nie brakuje tutaj znanych marek, nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie.

Oprócz tego warto podkreślić tutaj wpływ potencjału naukowo-badawczego tego regionu. Znajduje się tutaj bowiem Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, a także Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.