Charakterystyczne elementy regionu Kujawsko-Pomorskiego

charakterystyczne elementy regionu
Charakterystyczne elementy regionu Kujawsko-Pomorskiego

 

Województwo kujawsko- pomorskie rozkwita pod względem turystyczno-rekreacyjnym. Nie ma chyba osoby, która nie utożsamia tego regionu ze znanymi kurortami i uzdrowiskami.

Region cieszy się popularnością wśród obywateli Polski, a także wśród przyjezdnych z zagranicy. Według przeprowadzonych statystyk, największe powodzenie, Kujawsko-Pomorskie zyskuje wśród Niemców (ponad 30 tysięcy turystów w ciągu roku).

W województwie kujawsko-pomorskim prężnie działa kilka rodzajów obiektów noclegowych. Hotele, ośrodki wczasowe, pokoje gościnne oraz kwatery agroturystyczne zatrudniają tysiące osób.  W związku z ogromnym zapotrzebowaniem ich liczba stale rośnie.

Rolnictwo, łowiectwo oraz leśnictwo jest sekcją, w której zatrudnienie znajduję  największa liczba mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego.

Dostrzegalny jest również wzrost znaczenia rolnictwa w tym regionie, powodem tego jest m.in. zwiększająca się wartość skupu poszczególnych produktów rolnych.

Zasadniczy wpływ na tak widoczne znaczenie  rolnictwa w tym regionie ma ukształtowanie terenu. Region Kujawsko-Pomorski odznacza się doskonałą jakością gleby oraz pokaźną ilością gruntów rolnych.

Warto dodać, iż pod względem wartości produktów wytworzonych z rolnictwa, region ten plasuje się na 2 miejscu w Polsce.

W województwie przewagę zyskują gospodarstwa rolne o charakterze prywatnym. Rolnictwo osiągnęło w tym regionie naprawdę zauważalne znaczenie. Gospodarstwa rolne przybrały formę bardziej innowacyjną i nowoczesną. Na portalach internetowych znaleźć można wiele ofert pracy w tej dziedzinie np. stanowiska kierowników ds. zarządzania uprawami, przedstawicieli handlowych branży rolniczej czy specjalistów ds. sprzedaży produktów rolnych.

Jak widać współczesne rolnictwo, przybrało zupełnie nowe oblicze. Mieszkańcy kujawsko-pomorskiego doskonale wiedzą, jak wykorzystać to, co mają najlepsze, w tym wypadku korzystne warunki przyrodnicze oraz ukształtowanie terenu. Inwestycja w rolnictwo jest doskonałym rozwiązaniem, które przyniesie znaczące zyski zarówno województwu, jak i jego mieszkańcom.

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.