Czy opisywać praktyki zawodowe w swoim CV? | Praca kujawsko-pomorskie
21469
post-template-default,single,single-post,postid-21469,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.5,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive
 

Czy opisywać praktyki zawodowe w swoim CV?

praktyki zawodowe w CV
Czy opisywać praktyki zawodowe w swoim CV?

Ważne jest to, aby nie skupiać się jedynie na samej edukacji, ale też dążyć do zdobywania jak największego doświadczenia. Istotne jest to, aby już podczas studiów brać udział w praktykach oraz stażach, które wzmocnią naszą pozycję na rynku pracy. Okazuje się, że bardzo wielu pracodawców patrzy przychylniej na kandydatów, którzy właśnie w ten sposób postępują.

Właśnie dlatego w CV warto opisywać swoje praktyki zawodowe. Powinniśmy pamiętać o tym, że cenne umiejętności zawodowe można zdobyć nie tylko wtedy, gdy obejmujemy samodzielne stanowisko pracy. Okazuje się, że podczas praktyk zawodowych można się nauczyć bardzo wielu cennych umiejętności – i to nierzadko ucząc się od najlepszych z branży. Postawmy na to, aby wykorzystać czas podczas studiów na takie samodoskonalenie.

Okazuje się, że praktyki w CV można opisywać tak samo jak poszczególne szczeble w karierze. Określaj w sposób precyzyjny wszelkie czynności, które wykonywałeś. Opisz projekty, w których brałeś udział oraz umiejętności, jakie zdobyłeś. To pozwoli Ci na konkretne określenie danego etapu w Twojej karierze zawodowej. A to z kolei pozwoli na to, aby uniknąć ewentualnych niedomówień podczas rozmowy rekrutacyjnej. To bardzo ważne, żeby być uczciwym względem rekrutera.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz