Fundusz socjalny – z czym to się je?

fundusz socjalny
Fundusz socjalny – z czym to się je?

W niektórych firmach jest tak zwany fundusz socjalny. Co to takiego? Część pracodawców decyduje się na gromadzenie środków finansowych, które są wykorzystywane  ramach wsparcia zatrudnionych pracowników w gorszych chwilach. Tak dzieje się również w województwie kujawsko-pomorskim.

Kto jest zobowiązany do prowadzenia funduszu socjalnego? Każdy przedsiębiorca, który w swoim zakładzie pracy zatrudnia minimum pięćdziesięciu pracowników na pełen etat. Jeśli już taki fundusz znajduje się w danym przedsiębiorstwie, to w jakich sytuacjach można skorzystać z takiego wsparcia? Są określone sytuacje, które pozwalają na wykorzystanie takich środków.

Wiele firm decyduje się na robienie paczek świątecznych dla pracowników, czy paczek z żywnością dla bardziej potrzebujących. Przedsiębiorstwa wspierają również kolonie oraz obozy dla dzieci swoich pracowników. Niektóre osoby mogą liczyć także na zapomogę, która jest przekazywana na leczenie przewlekłych chorób nie tylko samego pracownika, ale również członków jego rodziny. Dofinansowywane może być również rehabilitacja oraz leczenie osób, które zostały poszkodowane w trakcie wypadku przy pracy. Warto też pamiętać o wyprawkach dla noworodków, a także tych szkolnych.

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.