Jak napisać podanie o praktyki? Sprawdzamy

podanie o praktyki
Jak napisać podanie o praktyki? Sprawdzamy

Każdy student musi odbyć obowiązkowe praktyki. Niektórzy decydują się na zrobienie jeszcze dodatkowych, a dzięki temu zyskują bardzo cenne doświadczenie. Jest to istotne, aby trafić do takiej firmy, w której chcemy odbyć praktyki. Nie powinniśmy wybierać pierwszej lepszej, w końcu zależy nam na tym, aby zdobyć jak najlepsze doświadczenie i pochwalić się nabytymi umiejętnościami w CV. Wbrew pozorom może się nam to bardzo przydać w przyszłości. To dotyczy również osób pracujących w województwie kujawsko-pomorskim.

Jeśli już upatrzymy sobie przedsiębiorstwo, które nas zainteresuje, sprawdźmy, czy akurat nie poszukują oni osoby na praktykę, czy też staż. Dzięki temu bardzo ułatwimy sobie zadanie. Z kolei jeśli okaże się, że tak się nie dzieje, powinniśmy spróbować sami zwrócić uwagę firmy na naszą osobę. Dobrym rozwiązaniem w tym przypadku będzie napisanie podania o praktyki.

Przy pisaniu takiego dokumentu będą obowiązywać nas podobne zasady jak w przypadku pisania listu motywacyjnego. Najważniejsze jest to, aby dokument był poprawny, nie tylko pod względem merytorycznym, ale też pod kątem formy. Musi się on korzystnie prezentować, zatem przy pisaniu unikaj robienia błędów stylistycznych, gramatycznych, czy też logicznych.

Nie zapomnij o tym, że dokument powinien przybrać formę listu. Nie zapomnij przy tym o wpisaniu poprawnych danych nadawcy i adresata, to bardzo istotne, aby znalazły się one w tym dokumencie. W samej treści podania napisz, dlaczego przedsiębiorstwo powinno przyjąć Cię na praktykę, opisz swoje poprzednie doświadczenia, a także zainteresowania zawodowe.

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.