Nie tylko dorobek zawodowy ma znaczenie przy szukaniu pracy

szukanie pracy
Nie tylko dorobek zawodowy ma znaczenie przy szukaniu pracy

Szukasz pracy, ale wciąż nie otrzymujesz zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną? Być może coś nie gra w Twoim CV. W tym dokumencie istotne są nie tylko informacje dotyczące samego doświadczenia zawodowego, umiejętności, czy też kwalifikacji. Bez dwóch zdań bardzo ważne jest również samo zdjęcie. Choć nie jest to element obowiązkowy, jednak wielu pracodawców nie decyduje się odpowiedzieć na dokumenty, które nie zawierają fotografii. Tak dzieje się także w województwie kujawsko-pomorskim.

Każdy z nas wie o tym, że zdjęcie pozwoli na zapamiętanie konkretnej aplikacji. Jeśli twarz wzbudzi pozytywne emocje w rekruterze, ten z pewnością chętniej odezwie się do danego kandydata. Warto w odpowiedni sposób przygotować się do rekrutacji, a nawet zdecydować się na profesjonalną sesję wizerunków. Nie zapominaj o tym, że zdjęcie powinno być w odpowiedni sposób dostosowane do samego rodzaju działalności, którą się zajmujesz.

Niektórzy nie mogą cieszyć się swobodą w kreowaniu własnego wizerunku. Inni natomiast mają ten przywilej i dzięki temu mogą pozwolić sobie na więcej. Jednak pamiętaj też o tym, żeby podkreślić swoją wyjątkowość. Oczywiście do sesji biznesowej nie poszalejesz ze strojem, jednak sam wyraz twarzy – szeroki uśmiech, czy też ciekawe kolczyki oraz oprawki do okularów – to wszystko Cię kreuje i pozwala na wyróżnienie się z grona pozostałych kandydatów. Na fotografii przede wszystkim trzeba wyglądać korzystnie, więc nie bez znaczenia będzie również odpowiednia postawa.

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.