Spada liczba kobiet aktywnych zawodowo w województwie kujawsko-pomorskim

kobieta
Spada liczba kobiet aktywnych zawodowo w województwie kujawsko-pomorskim

W całej Polsce odnotowuje się spadek liczby kobiet, które są aktywne zawodowo. Trudno jednoznacznie określić jaki może być tego powód. Wśród czynników wyróżnia się między innymi potrzebę wychowywania dzieci w warunkach domowych. Część kobiet decyduje się na rezygnację z kariery zawodowej na rzecz wychowania dziecka, zatem panie nie korzystają z usług żłobków i przedszkoli. Jest to raczej tendencja rosnąca, jednakże nie jest to regułą! W województwie kujawsko-pomorskim dzieje się podobnie, jak w całym kraju.

A średnie wynagrodzenie cały czas rośnie

Niektóre osoby decyzja kobiet może dziwić, ponieważ można zaobserwować nieustanny wzrost średniego wynagrodzenia. W wielu branżach, takich jak obsługa klienta, czy też praca biurowa – zwiększa się comiesięczna wypłata. Jest to wręcz doskonała informacja dla wszystkich tych osób, które cały czas chcą się rozwijać zawodowo.

Rozwój rynku pracy

W województwie kujawsko-pomorskim można zauważyć pozytywny rozwój rynku pracy. Przedsiębiorcom zależy na pozyskiwaniu świetnych specjalistów, zatem rozszerzają swoje programy benefitów, co powinno cieszyć pracowników. Mogą oni liczyć już nie tylko na karty Multisportu, ale również darmowe śniadania, owoce, czy dodatki urlopowe. Wielu pracowników taki stan rzeczy przekonuje do podjęcia się zatrudnienia w konkretnej firmie. Część mieszkańców tego regionu wskazuje także na wzrost swojego wynagrodzenia, co jest bardzo korzystne dla zwiększenia popytu na dobra nieco bardziej luksusowe.

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.