Jako student z pewnością posiadasz dość niewielkie doświadczenie, jednak mimo tego możesz wywrzeć pozytywne wrażenie na potencjalnym pracodawcy. Ważne jest to, aby wyeksponować w dokumencie swoje największe atuty, a przy tym nie zapomnieć o takich elementach jak znajomość języków obcych. Pamiętaj o tym, że na rynku pracy znaczenie mają nie tylko umiejętności twarde, ale również te miękkie. Istotne jest to, abyś w jasny sposób określił swoje cele, ale też powinieneś wiedzieć o tym, w jakim kierunku chcesz dalej rozwijać swoją karierę zawodową.
W swoim CV nie zapomnij o sformułowaniu celu zawodowego. Opisz siebie w kilku zdaniach oraz umieść taką informację na samej górze CV, zaraz obok danych osobowych. Dzięki temu już na samym początku powiadomisz swojego potencjalnego pracodawcę o swoich planach i zamiarach. Może on uznać, że jesteś osobą konkretną i bardzo zdecydowaną na dalszy rozwój w konkretnej dziedzinie. W dalszej treści opisz posiadane już doświadczenie, a także i umiejętności.
Okazuje się, że nawet krótkie prace dorywcze mogą nas wiele nauczyć. Nawet wakacyjny wyjazd zarobkowy będzie oznaczał dla rekrutera, że potrafisz nawiązywać kontakty z innymi ludźmi, a także potrafisz w łatwy sposób odnaleźć się w nowym otoczeniu. Nie zapomnij również opisać przynależności do kół naukowych, czy też ewentualnego uczestnictwa w organizacji poszczególnych wydarzeń. To wszystko jest cennym doświadczeniem, które docenią niektórzy rekruterzy.
Sorry, the comment form is closed at this time.