Bydgoszcz

rynek pracy w kujawsko-pomorskim
Bydgoszcz

Bydgoszcz to największe miasto województwa kujawsko-pomorskiego, stanowiące  wraz z Toruniem jego stolice. Historycznie leży na Kujawach, nad rzeką Brdą.  Bydgoszcz jest jednym z największych miast w Polsce – 8. według liczby ludności, wynoszącej ponad 363 tysiące, oraz 10. według powierzchni (ok. 176 km2). Bydgoszcz jest miastem na prawach powiatu oraz siedzibą powiatu bydgoskiego. Miasto stanowi najważniejszy ośrodek kulturowy, edukacyjny i zawodowy w województwie, o czym  świadczy tempo jego rozwoju gospodarczego Praca Bydgoszcz.

Prężnie rozwijająca się gospodarka, rozwinięta infrastruktura i wykwalifikowana kadra pracownicza sprawiają, że Bydgoszcz jest miejscem prowadzenia wielu inwestycji. Miasto jest wielobranżowym ośrodkiem przemysłowym i usługowym, w którym swą działalność prowadzi wiele koncernów krajowych i zagranicznych. Liczba podmiotów gospodarczych zarejestrowanych w Bydgoszczy przekracza 43 tysiące, a wśród nich znajdują się zarówno niewielkie, rodzinne firmy, jak i wielkie zakłady pracy. Jednym z większych miejscowych przedsiębiorstw są Pojazdy Szynowe PESA S.A., produkujące tabor kolejowy i tramwajowy. W 2005 roku w południowo-wschodniej części Bydgoszczy powstał Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny, na którego terenie funkcjonuje ponad 40 zakładów zatrudniających łącznie ponad 500 osób.

Jak przystało na największe i najszybciej rozwijające się miasto województwa kujawsko-pomorskiego,  poziom bezrobocia w Bydgoszczy jest najmniejszy w całym województwie. W styczniu 2013r. stopa bezrobocia w mieście wynosiła 9%, a w powiecie bydgoskim – 14,4%.

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.