Nakło nad Notecią

rynek pracy w kujawsko-pomorskim
Nakło nad Notecią

Nakło nad Notecią jest niewielkim miastem położonym we wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego, 25 km na zachód od Bydgoszczy. Miasto położone jest na prawobrzeżnej ziemi nadnoteckiej, w pasie Pojezierza Południowopomorskiego. Nakło nad Notecią zamieszkałe jest przez 19,5 tysiąca osób i zajmuje powierzchnię 10,6km2. Jest ono miastem powiatowym, siedzibą powiatu nakielskiego.

Ze względu na wysoki poziom bezrobocia występujący w powiecie nakielskim Praca Nakło nad Notecią, znalezienie pracy w tym regionie może potrwać bardzo długo i przysporzyć o parę siwych włosów. Według danych GUS z końca stycznia 2013r. odsetek osób bezrobotnych w stosunku do wszystkich aktywnych ekonomicznie w regionie wynosi 25,2 %, czyli o 11% więcej niż średnia dla całej Polski.

Wśród osób bezrobotnych pod względem wykształcenia zawodowego najliczniejszą grupę stanowią robotnicy przemysłowi i rzemieślnicy (w tym ślusarz, krawiec, szwaczka i stolarz meblowy), pracownicy usług osobistych i sprzedawcy (kasjerzy, sprzedawcy, robotnicy gospodarczy, kucharze i fryzjerzy) oraz technicy (technik rolnik, technik mechanik i technik ekonomista). Najwięcej ofert pracy, które w ostatnim czasie pojawiły się w Powiatowym Urzędzie Pracy, związanych było z robotami publicznymi (robotnik gospodarczy i meliorant) oraz pracami społecznymi (zamiatacz i pomocniczy robotnik przy konserwacji terenów zieleni).

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.