Sępólno Krajeńskie

rynek pracy w kujawsko-pomorskim
Sępólno Krajeńskie

Powiat sępoleński, z siedzibą w Sępólnie Krajeńskim, należy do tych  powiatów województwa kujawsko-pomorskiego, które prowadzą nieustanną walkę z dużym odsetkiem osób bezrobotnych w regionie. Pod koniec stycznia 2013r. w Powiatowym Urzędzie Pracy zarejestrowanych było 3712 bezrobotnych, w tym 2004 kobiety, co stanowi 26% wszystkich aktywnych ekonomicznie osób w tym powiecie.

Sępólno Krajeńskie jest miastem powiatowym, oddalonym od Bydgoszczy 45 km w linii prostej w kierunku północno-zachodnim. Zajmuje ono powierzchnię 6,5 km2, a liczba jego mieszkańców wynosi 9,3 tysiąca. Miasto położone jest pomiędzy trzema Jeziorami: Sępoleńskim, Niechorskim oraz Piaszczynkiem.

Ze względu na położenie powiatu sępoleńskiego na obszarze Krajeńskiego Parku Narodowego, gospodarka regionu wiąże się głównie z turystyką i rekreacją. Na terenie Sępólna Krajeńskiego nie występują żadne zakłady przemysłowe, które dając zatrudnienie setkom bezrobotnym, przyczyniłyby się jednocześnie do obniżenia wartości ekologicznej regionu. Miasto jest ośrodkiem typowo usługowo-handlowym z przewagą sektora rolno-spożywczego i  budowlanego. Na terenie Sępólna swą działalność gospodarczą prowadzi zaledwie kilkaset podmiotów gospodarczych, stanowiących głównie niewielkie przedsiębiorstwa prywatne. Oferty pracy w Sępólnie Krajeńskim dostępne są w lokalnej prasie, w PUP oraz pod Praca Sępólno Krajeńskie.

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.