W tym rejonie Polski bezrobotnych nie brakuje

bezrobotny
W tym rejonie Polski bezrobotnych nie brakuje

W całym kraju nieustannie odnotowywany jest spadek stopy bezrobocia. Jest to tendencja widoczna również w województwie kujawsko-pomorskim. Warto jednak wspomnieć o tym, że mimo tego w tym rejonie Polski bezrobocie cały czas jest jednym z najwyższych w całej Polsce. W grudniu 2017 roku w tym województwie stopa bezrobocia wynosiła 9,9 procent, z kolei rok później w tym samym miesiącu już 8,8 procent. Jednoprocentowy spadek jest sporym sukcesem, jednak średnia krajowa wynosi około 5,6 procent.

Powiaty z najwyższą stopą bezrobocia

W województwie kujawsko-pomorskim można wyróżnić powiaty, w których stopa bezrobocia znacznie przewyższa średnią krajową. Wśród tych z największą liczbą osób bezrobotnych można wyróżnić powiat radziejowski – 16,9 procent, lipnowski – 16,7 procent, włocławski – 16 procent.

Z kolei najmniej osób bezrobotnych znajdziemy w Bydgoszczy, gdzie stopa bezrobocia wynosi 3,6 procent, a także w Toruniu – 4,8 procent. Najważniejszym aspektem jest to, że stopa bezrobocia cały czas spada. Daje to nadzieję na to, że w kolejnym roku znów znacznie się obniży. Jest to możliwe, ponieważ w tym rejonie Polski cały czas powstają nowe przedsiębiorstwa, które się znacznie rozwijają i stawiają na nowoczesne technologie. W tym rejonie Polski cały czas brakuje specjalistów, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje oraz wiedzę. Potrzebni są również inżynierowie oraz informatycy.

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.