Żnin

rynek pracy w kujawsko-pomorskim
Żnin

Żnin jest miastem w województwie kujawsko-pomorskim, położonym w powiecie żnińskim, nad Jeziorem Żnińskim Dużym i Jeziorem Żnińskim Małym. Miasto leży w odległości 40 km od Bydgoszczy w kierunku południowo-zachodnim, zajmuje powierzchnię 8,3 km2, a jego populacja wynosi 14,2 tysiąca osób.

Wysokość stopy bezrobocia w powiecie żnińskim, na tle innych powiatów województwa kujawsko-pomorskiego kształtuje się na średnim poziomie, jednak w porównaniu ze średnią stopą bezrobocia w całym kraju, jest ona bardzo wysoka. W styczniu 2013 r. w powiecie żnińskim zarejestrowanych było 6,3 tysiąca bezrobotnych, czyli 23,9% wszystkich zdolnych do pracy osób w regionie Praca Żnin.

Aktualnie prowadzone akcje promocyjne Żnina mają szansę przyczynić się do spadku bezrobocia wśród lokalnej społeczności oraz zwiększyć atrakcyjność miasta w oczach potencjalnych inwestorów. Do najważniejszych przedsięwzięć ostatnich lat należy zaliczyć wydzielenie w północnej części miasta strefy przemysłowej przeznaczonej na cele inwestycyjne, która jest miejscem lokalizacji największych zakładów pracy w powiecie. Należą do nich zagraniczne koncerny:  Pepsi-Cola, Frigo Logistics,  Köhler + Bovenkamp oraz Preva, a także liczne firmy rodzime, do których zaliczają się Domaroll, Jantex, Kandex, Lipro, Mech-Masz, Pozmlecz i Ronach. Na zatrudnienie w Żninie i okolicach mogą liczyć osoby związane z branżą produkcyjną, rolno-spożywczą, budowlaną, mechaniczną i elektroniczną.

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.