Praca kujawsko-pomorskie | Praktyki na studiach – wiemy jak wyglądają
449
post-template-default,single,single-post,postid-449,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.5,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive
 

Praktyki na studiach – wiemy jak wyglądają

praktyki zawodowe

Praktyki na studiach – wiemy jak wyglądają

W zależności od tego, jaki kierunek studiów wybierzesz, jest niemal pewne, że będziesz musiał odbyć podczas nauki praktyki. Ciekawych ofert można szukać również na własną rękę, nie tylko korzystając z biur karier i doradców zawodowych. To dotyczy również osób mieszkających w województwie kujawsko-pomorskim. W związku z tym, że specyfika każdego kierunku studiów jest inna – również praktyki będą wyglądały inaczej, a wszystko będzie zależne od zawodu, który wybierzesz.

To właśnie ukończenie praktyk umożliwia przystąpienie do obrony pracy licencjackiej, czy też inżynierskiej. Wiele uczelni wyższych oferuje swoim studentom listy z polecanymi firmami. Jednakże warto zdecydować się na własne poszukiwania, to umożliwi dostosowanie konkretnej oferty pod własne potrzeby i możliwości. Niektóre praktyki są płatne, a dodatkowy zastrzyk finansowy jest zawsze bardzo korzystny, niezależnie od wieku.

Po znalezieniu przedsiębiorstwa, w którym odbędziemy praktyki, należy podpisać odpowiednią umowę. W niej zawarte są takie informacje jak dane osobowe studenta, informacje o zakładzie pracy, okres trwania praktyk, czas dziennej pracy. Po ukończeniu praktyk ważne jest to, aby przekazać uczelni zaświadczenie o odbyciu i ukończeniu praktyk. Koniecznym jest również oddanie dziennika praktyk.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz